Kişisel Gelişim Kitap Önerileri

Kişisel gelişimin için önemli olan bu kitapları kaçırma

Merhaba bu yazımızda kişisel gelişim nedir? Kendimizi nasıl geliştiririz? Bunun bir kullanma klavuzu var mı? Kişisel gelişim alanında farkındalığımızı arttıracak okuması anlaması uygulaması kolay kitap örnekleri nelerdir bunlara bakacağız. Öyleyse let’s go

Nedir bu dillere pelesenk olan kişisel gelişim. Kişisel gelişim kişinin en başta kendi isteği ile hayatına olumlu yönde yön vermesidir. Kendini yetiştirmesi, farkındalığını arttırması, çağın getirdiklerine ayak uydurmasıdır. Ne demiş ünlü filozof Herakleitos “ Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.”

İnsan değişime önce kendinden başlamalı kendini yenilemeli hep iyi yönde evrilmeli. Farkındalığımızı arttırmak kişisel gelişimize odaklanmak hem bize hem de insanlığa yapacağımız en güzel iyiliktir.

Eğer siz de ben kimim? ben neyim? Kendime ve dünyaya nasıl faydam dokunabilir diyorsanız işte size başlangıç için birkaç kitap önerisi…

#1 Kuantum Düşünce Tekniği (R. Şanal)

Kitabın ismi ilk başta insana biraz anlaşılmaz geliyor ancak kitap çok anlaşılır ve sade bir dille yazılmış. Kitaba başladığınızda önce bir roman tadında ilerliyor sonra giderek farkındalığınız artıyor. Hayatınıza nasıl yön vereceğinizi, bakış açınızdaki yanlışları nasıl düzeltebileceğinizi anlayacağınız çok güzel bir kitap. Kişisel gelişim yolculuğunda okunması gerekenler arasında ilk sıralarda.

#2 Bilinçaltının Gücü (Joseph Murphy)

Kitap bilinçaltının insan hayatını nasıl etkilediğini, düşünce yapımızın hayatımızdaki önemini anlatan günlük yaşam dilinde yazılmış bir eser. Eğer siz de “ Neden ben de başkaları değil?” diyenlerdenseniz bu kitabı okumanız aslında neyi yanlış yaptığınızı ve bunu doğruya çevirmenin ne kadar basit olduğunu size öğretecek.

#9 Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı (Mark Manson)

Mark Manson daha mutlu olabilmek için sürekli pozitif olmaya çabalamaktan vazgeçmenin ve bunun yerine zorluklarla mücadele etmekte daha azimli olmanın yolunu gösteriyor. Olaylara durumlara biraz daha gerçekçi yaklaşan yazar azmin iradenin önemine vurgu yapıyor. Uluslararası en iyiler arasında olan kitaplardan.

#10 Her Şey Seninle Başlar (Mümin Sekman)

Tekrar tekrar okumak isteyeceğiniz bir kişisel gelişim kitabı. Tam bir yol gösterici. Özellikle anne ve babaların, çocuklarının kimlik kazanımları ve meslek seçimleri sırasında kesinlikle alıp okuması ve okutması gereken bir eser. İlköğretim çağındaki çocuklarda düşünülmüş ve onların anlayacağı güzellikte “ Her Şey Seninle Başlar 9+” da hazırlanmış.

Bu gönderi güzel ve kolay başvuru formumuzla oluşturuldu. Yayınınızı oluşturun!

Ne Düşünüyorsun?

7 Puan
+ Oy - Oy

ZamanGezgini Tarafından Yazılmıştır

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

16 Büyük Türk Devleti ve Bayrakları

Arkeologlar Ne Yapar?